Oto niektóre z atrakcji jakie można odwiedzić będą w Krynicy morskiej:
- Granica Państwa – Ok. 15 km. od Krynicy Morskiej znajduje się granica NATO, oraz Unii Europejskiej. Granica jest pilnie strzeżona, nie ma możliwości przekroczenia. Zachęcamy do spacerów do granicy ponieważ zarówno droga przez las jak i spacer plażą dostarczają niesamowitych wrażeń estetycznych. Mogą państwo przekonać się o destrukcyjnym działaniu morza, wstąpić na wspaniały punkt widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na zalew wiślany oraz katedrę we Fromborku, znaleźć poziomki, jeżyny, maliny oraz grzyby.
- Minigolf – jest ciekawą grą, zapewniającą rozrywkę całej rodzinie, przy której wspólnie można spędzić przyjemne chwile na świeżym powietrzu. Gra nie wymaga pośpiechu, ponieważ nie liczy się czas tylko liczba wykonanych przez zawodników uderzeń. Nasz Tor do MINIGOLFA posiada certyfikat stwierdzający, że obiekt spełnia wszystkie warunki Światowej Federacji Minigolfa (prawdopodobnie jest to jedyny obiektu tego typu w Polsce).
- Wieża widokowa „Wielbłądzi garb” – Wieża widokowa wraz ze schodkami i balustradami, które ułatwiają bezpieczne poruszanie. Nie zapomniano także o turystach z rowerami i ustawiono stojak na rowery, dla zmotoryzowanych u podnóża wydmy przy szosie prowadzącej w stronę Piasków zlokalizowany jest parking.
- Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich – Muzeum na swoich wystawach prezentuje historię szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. Do najciekawszych eksponatów muzeum należy oryginalny, w pełni wyposażony warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z miejscowości Łaszka k. Sztutowa oraz barkas – jednostka o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku.
- Kościół w Stegnie – Kościół z prezbiterium ceglanym i nawą konstrukcji szachulcowej, zbudowany w latach 1681-83, restaurowany w latach 1934-35; salowy, z wieżą frontową. W kościele znajdują się unikalne na skalę światową podwieszone do stropu malowidła na płótnie oraz zabytkowe organy. Na nich, w sezonie wakacyjnym, koncertują artyści z całego świata podczas Festiwalu Organowego.
- Państwowe Muzeum Sztutthof – położone jest tuż za wsią Sztutowo. Znajdują się baraki mieszkalne więźniów, komora gazowa, krematorium, ogrodzenie z drutu kolczastego wraz z wieżami strażniczymi. Obóz Koncentracyjny Stutthof powstał 2 września 1939 r. Był najstarszym obozem koncentracyjnym na terenie Polski. Zginęło tu około 65 tysięcy ludzi z 28 krajów Europy. Głównym akcentem upamiętniającym były obóz jest Pomnik Walki i Męczeństwa, dzieło artysty rzeźbiarza Wiktora Tołkina. Pomnik został odsłonięty 12 maja 1968 r. podczas wielkiej manifestacji społeczeństwa, w 23 rocznicę wyzwolenia obozu.
- Muzeum bursztynu w Stegnie
To tylko nieliczne atrakcje czekające na turystów zarówno w sezonie letnim jak i przez resztę roku. Zapraszamy do noclegu w ośrodku Apollo.